Микрофон

 Breaking News

Еден ферман за Шенка Колозова – Приказната за Змијата што си ги покажа нозете

    Еден ферман за Шенка Колозова – Приказната за Змијата што си ги покажа нозете

Еден ферман за Шенка Станојкова (Колозова) “Приказната за Змијата што си ги покажа нозете” Разочарување, грозење, гадење и тага истовремено чувствував додека ја гледав “хероината” на Македонските нарoдни приказни кога

Read Full Article

Милошоски со видео порака се обрати до македонскиот народ, но и до сите националности кои живеат во Македонија

    Милошоски со видео порака се обрати до македонскиот народ, но и до сите националности кои живеат во Македонија

Кога власта спроведува незаконски референдум, бојкотот е законски и демократски инструмент на народот! – Заев е веќе свесен дека референдумот нема да го има уставниот цензус. – граѓаните, без разлика

Read Full Article

Апасиев до Димитров: Не бе министерско, ако нема цензус не оди „Договорот“ у Собрание, туку вие во пензија политичка

    Апасиев до Димитров: Не бе министерско, ако нема цензус не оди „Договорот“ у Собрание, туку вие во пензија политичка

Фејсбук статус на Димитар Апасиев: „Не бе куре министерско… Ако нема ЦЕНЗУС, не оди „Договорот“ у Собрание, туку вие одите у предвремена политичка пензија. А во правна сила си останува

Read Full Article

Агатангел за Заев: Се колнеше водецата, татко, дедо и издиша

    Агатангел за Заев: Се колнеше водецата, татко, дедо и издиша

На 30 септември да бојкотираме. Да си останеме дома , да ја пуштиме Васка Илиева и да ги пееме нашите македонски песни. Само така ке може да го зачуваме своето

Read Full Article

Апасиев: Пред да ви кажеме зошто сте бетер, да ви кажеме зошто бевте исти

  Апасиев: Пред да ви кажеме зошто сте бетер, да ви кажеме зошто бевте исти

„Пред да ви кажеме зошто сте БЕТЕР, да ви кажеме зошто бевте ИСТИ 😉 #НемаПравдаНемаМир“ напиша Димитар Апасиев на својот

Read Full Article

Вака Милошоски му се заблагодари на Макрон, за тоа што го кажал она што Заев и Димитров не успеале

  Вака Милошоски му се заблагодари на Макрон, за тоа што го кажал она што Заев и Димитров не успеале

Откако вчера францускиот претседател Емануел Макрон апелираше да се гласа на референдумот на 30. септември, се огласи и пратеникот на

Read Full Article

Љубчо Георгиевски: Јас прв го отворив прашањето, ако пропадне референдумот ќе глумиме дека не сме БЈРМ

  Љубчо Георгиевски: Јас прв го отворив прашањето, ако пропадне референдумот ќе глумиме дека не сме БЈРМ

Љубчо Георгиевски во интервју за Радио Слободна Европа се осврна на референдумот на 30. септември, даде поддршка и призна дека

Read Full Article

ФОТО: Исповед на таксистот кој го возел градоначалникот Стефан Богоев, правел свадба кога влегол во таксито

  ФОТО: Исповед на таксистот кој го возел градоначалникот Стефан Богоев, правел свадба кога влегол во таксито

Младиот градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев, кој синоќа правеше свадба, на интересен и иновативен начин започнал да решава проблеми

Read Full Article

Скопјанецот од Драчево: Ме намести пријател, ме најдоа со негова помош, паркирав кога излегоа од бело комбе

  Скопјанецот од Драчево: Ме намести пријател, ме најдоа со негова помош, паркирав кога излегоа од бело комбе

Брутално претепаниот скопјанец за „Макфакс“ вели дека бил нападнат од познат лихвар во Скопје бидејќи зел на заем 200 евра,

Read Full Article

Исповед на момчето од Драчево: Јас го имав вратено долгот, тие ја бараа каматата

  Исповед на момчето од Драчево: Јас го имав вратено долгот, тие ја бараа каматата

Синоќа на улицата Методија Шаторов Шарло пред угостителски објект беше претепано 27 годишно момче од Драчево. Истото, во бессознание беше

Read Full Article
1 2 3 71

НОВО