ФОТО

 Breaking News

ФОТО: Македонска сирена во морето – Лила се разголе, во бикини ја покажа витката фигура

    ФОТО: Македонска сирена во морето – Лила се разголе, во бикини ја покажа витката фигура

Водителката на шоуто „Сѐ или нешто“, Лила Филиповска ја отвори летната сеозна и замина на мал одмор и полнење на батериите. На својот Инстаграм профил веднаш се пофали во фотографии

Read Full Article

ФОТО: Прво појавување на Меган како Војвотка: Нема веќе кршење правила

    ФОТО: Прво појавување на Меган како Војвотка: Нема веќе кршење правила

Новата членка на британското кралско семејство за прв пат се појави Меган, по повод роденденот на принцот Чарлс. Таа носеше фустан од брендот Goat и елегантен шешир додека го придружуваше

Read Full Article

ФОТО: Транспорт на голем брод го запре сообраќајот на Стража, Охрид е крајната дестинација на бродот

    ФОТО: Транспорт на голем брод го запре сообраќајот на Стража, Охрид е крајната дестинација на бродот

Ако досега автомобили и камиони беа причина за застој, сега Стража ја заглави брод, објави Кичево.мк Транспорт на брод го заглави сообраќајот на патот кон Стража од страната на Гостивар.

Read Full Article

ФОТО: Популарната водителка Ирена Спировска објави фотографии од својата ќерка – матурантка

    ФОТО: Популарната водителка Ирена Спировска објави фотографии од својата ќерка – матурантка

Ќерката на водителката Ирена Спировска, Зорица е матурнатка, па гордата мајка не издржа и фотографиите од својата ќерка ги објави на својот Фејсбук профил. Облечена во црна долга тоалета, Зорица

Read Full Article

ФОТО: Акција во парк – Отидоа сите што се паркирани на трева, пајакот безмилосен

  ФОТО: Акција во парк – Отидоа сите што се паркирани на трева, пајакот безмилосен

Градскиот парк во Скопје и вчера беше полн со коли. Испаркирани автомобили имаше низ пешачките патеки и зеленилото во паркот.

Read Full Article

Фото: Тој е се освен обичен поп – кога ќе ја соблече мантијата сите „се крстат”

  Фото: Тој е се освен обичен поп – кога ќе ја соблече мантијата сите „се крстат”

Кога тој ќе каже дека е свештеник, ретко кој му верува. Максим Пастухов од Русија е и бодибилдер, а со

Read Full Article

Фото: Тие ги засенија и младоженецот и невестата на кралската свадба

  Фото: Тие ги засенија и младоженецот и невестата на кралската свадба

На свадбата на принцот Хари и Меган денеска дојдоа и Викторија и Дејвид Бекам кои ги засенија и младоженецот и

Read Full Article

Фото: Принцезата се пресоблече – погледнете ја венчаницата за вечерната прослава

  Фото: Принцезата се пресоблече – погледнете ја венчаницата за вечерната прослава

Меган Маркл и принцот Хари вчера пред очите на свестската јавност кажаа ДА, и предизвикаа овации. Меган носеше преубав фустан

Read Full Article

ФОТО: Новинарот кој доби „нокаут“, овој пат со кацига пред камерата

  ФОТО: Новинарот кој доби „нокаут“, овој пат со кацига пред камерата

Тешко е да си новинар во Македонија беше насловот на нашата претходна статија за новинарот кој буквално доби „нокаут“ за

Read Full Article

Премиерката Меј се возеше со блиндираниот Мерцедес „Тенк“ но со нови таблички, а Груевски во суд заради тоа што е набавен

  Премиерката Меј се возеше со блиндираниот Мерцедес „Тенк“ но со нови таблички, а Груевски во суд заради тоа што е набавен

Вчера за превоз на британската премиерка Тереза Меј, беше искористен блендираниот мерцедес за кој има процес на суд, во кој

Read Full Article
1 2 3 41