ФОТО

 Breaking News

Нема лабаво: Владината служба им забрани на фоторепортерите да сликаат „11 години ќутевте, сега најдовте да зборите“

    Нема лабаво: Владината служба им забрани на фоторепортерите да сликаат „11 години ќутевте, сега најдовте да зборите“

Владината служба за информации не дозволува фоторепортерите и снимателите да ги снимаат лидерите кога влегуваат на состанок во Клубот на пратеници попладнево во Скопје, по што тие во знак на

Read Full Article

ФОТО: Туристите зачудени – крави на една од најскапите грчки плажи но и скапо млеко

    ФОТО: Туристите зачудени – крави на една од најскапите грчки плажи но и скапо млеко

Светски позната плажа на Миконос, Кало Ливади неодамна имаше неочекувани гости кои не се заморуваа за прескапите лежалки. Стадо крави се појави на плажата на Миконос, а освен што влегле

Read Full Article

ФОТО: Кафе 40, шарска 90, белвици 150 – погледнете го новиот ресорт на Преспанското Езеро

    ФОТО: Кафе 40, шарска 90, белвици 150 – погледнете го новиот ресорт на Преспанското Езеро

Преспа полека но сигурно го враќа својот сјај. Туристи има се’ повеќе, а полека се решава и недостатокот со сместувачки капацитети. Порталот sky.mk пишува за еден новоотворен резорт на Источната

Read Full Article

Масерати има петгодишен план: Наскоро доаѓа нов SUV автомобил! (ФОТО)

    Масерати има петгодишен план: Наскоро доаѓа нов SUV автомобил! (ФОТО)

Со новата генерација на Кватропорте, ќе стигне и SUV од пониска класа од Леванте, па веќе со недели се шпекулира како би можел да изгледа. Директорот Серџо Маркионе најави на

Read Full Article

ФОТО: Путин му подари топка на Трамп, тој веднаш ја фрли во публика кон неговата сопруга Меланија

  ФОТО: Путин му подари топка на Трамп, тој веднаш ја фрли во публика кон неговата сопруга Меланија

Целиот свет го следеше состанокот на двајцата лидери во Хелсинки. Рускиот претседател, Владимир Путин, му подари на својот американски колега,

Read Full Article

ФОТО: Османи стана доктор на науки – Заев и Ахмети први му честитаа, па Филипче, Џафери, Димитров и останатите гости

  ФОТО: Османи стана доктор на науки – Заев и Ахмети први му честитаа, па Филипче, Џафери, Димитров и останатите гости

Ви благодарам за честа! Овој ден е круна на мојата повеќегодишна напорна работа. Науката претставува соочување со предизвици!. Вака вицепремиерот

Read Full Article

ФОТО: Комити се приближуваат до МВР – „Правда за Саздо“

  ФОТО: Комити се приближуваат до МВР – „Правда за Саздо“

Македониците имаат почит кон сите, но бараме и другите да нѐ почитуваат нас, порача денеска од мостот пред зградата на

Read Full Article

ФОТО: Протесниот марш се движи кон МВР „Правда за Саздо“

  ФОТО: Протесниот марш се движи кон МВР „Правда за Саздо“

Демонстрантите извикуваат „Правда за Саздо“ и носат транспаренти на кои пишува „Нема назад“, „Не сте свени, колку сме бесни“. Во

Read Full Article

Бентли слави 100. роденден и подготви големо изненадување за своите фанови! (ФОТО+ВИДЕО)

  Бентли слави 100. роденден и подготви големо изненадување за своите фанови! (ФОТО+ВИДЕО)

Англискиот произведувач на супер-луксузни автомобили ќе го прослави својот 100. роденден една година порано, поради тоа што компанијата е создадена

Read Full Article

Нисан со одлична најава: Нашиот нов автомобил ќе биде најбрз во светот! (ФОТО)

  Нисан со одлична најава: Нашиот нов автомобил ќе биде најбрз во светот! (ФОТО)

Јапонскиот произведувач Нисан најави дека новата генерација на неговите автомобили ГТ-Р ќе биде супер-спортски автомобил во светот. Директорот на дизајн

Read Full Article
1 2 3 46

НОВО