БМВ почна сериско производство на новата серија: Доаѓа луксузно купе! (ВИДЕО)

 Breaking News

БМВ почна сериско производство на новата серија: Доаѓа луксузно купе! (ВИДЕО)

БМВ почна сериско производство на новата серија: Доаѓа луксузно купе! (ВИДЕО)
July 08
20:18 2018

БМВ Купе од новата серија имаше светска премиера на средината на јуни, а речиси еден месец подоцна, првите примероци на возилото се симнаа од производните ленти.

Баварците во погонот во Динголфинг инвестираа над 100 милиони евра за да ја модернизираат фабриката за изградба на новото купе.

Моделот може да се види на видеото, а има 4,4 би-турбо В8 мотор, кој има осумбрзински менувач, а има јачина од 530 КС.

Автомобилот забрзува од 0 до 100 км/ч за само 3,7 секунди, а максималната брзина електронски е ограничена на 250 км/ч.

Коментари

Коментари

Related Articles