Posts From news24

ФОТО: Го знаеме како Талат од Џепчиште, aктерот непрепознатлив во реалноста

    ФОТО: Го знаеме како Талат од Џепчиште, aктерот непрепознатлив во реалноста

Сите го знаат како Талат од Џепчиште во Преспав, а тетовскиот актер сосема непрепознатлив во реалноста. Дритон е активен корисник на социјалните мрежи каде постојано има нови следбеници и обожаватели

Read Full Article

Груевски до пратениците: Ставате „црн печат“ на штета на македонците. Тоа е во ваши раце. Од Вас зависи.

    Груевски до пратениците: Ставате „црн печат“ на штета на македонците. Тоа е во ваши раце. Од Вас зависи.

Течат последните часови до промената на Уставот заради Преспанскиот договор и промената на името, идентитетот, историјата… Кога овие измени ќе поминат во македонскиот парламент, Грција сигурно нема да ја пропушти

Read Full Article

Вее снег и денеска во Македонија – на овие патни правци воведена е забраза за товарни возила

    Вее снег и денеска во Македонија – на овие патни правци воведена е забраза за товарни возила

Поради снег на коловозот, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 07:15 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила, соопштија АМСМ и ЈП Македонија пат.

Read Full Article

Османи прогласи вонредна состојба во администрацијата, мобилизирани од службеници до министри, како и советници, секретари, заменици…

    Османи прогласи вонредна состојба во администрацијата, мобилизирани од службеници до министри, како и советници, секретари, заменици…

Вонредна состојба во администрацијата, мобилизирање на сите, од министри, преку заменици, државни секретари, советници, службеници, „прогласи“ денеска вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во изјава пред почетокот на состанокот

Read Full Article

Поларен бран во Македонија – Ќе натрупа снег, подгответе се

  Поларен бран во Македонија – Ќе натрупа снег, подгответе се

Под влијание на влажен и студен бран, утре и во четврток ќе има нови пообилни врнежи од снег, особено во

Read Full Article

Регулаторна одлучи – Големо поевтинување на горивата од полноќ

  Регулаторна одлучи – Големо поевтинување на горивата од полноќ

Регулаторна Комисија за Енергетика ги објави по празниците новите цени на горивата. Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за

Read Full Article

Голем и тежок ден, Сабор на Пресвета Богородица – направете го ова

  Голем и тежок ден, Сабор на Пресвета Богородица – направете го ова

Денеска е Собор на Пресвета Богородица. Црквата утврдила веднаш после големите празници да се слават и учесниците во настанот што

Read Full Article

Груевски од Унгарија: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

  Груевски од Унгарија: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

Новинар на „Инфомакс“ имал подолг разговор со лице блиско до Никола Груевски кое било во Будимпешта. Сакал да остане анонимен

Read Full Article

ФОТО: Македонската водителка се пофали со паричката за Бадник

  ФОТО: Македонската водителка се пофали со паричката за Бадник

Македонската водителка Елена се пофали дека и годинава паричката за бадник се падна кај неа.

Read Full Article

Заев со честитка: Божик да ни биде новата надеж за подобро утре за секој човек, во секој дом

  Заев со честитка: Божик да ни биде новата надеж за подобро утре за секој човек, во секој дом

Денешниот празник, Божик – Рождество Христово, нека ни биде еден ден од многубројните што годинава ќе бидат исполнети со радост

Read Full Article
1 2 3 460