Posts From news24

Сите заедно да и помогнеме на Цаци

    Сите заедно да и помогнеме на Цаци

Пред една година, по преживеаниот епилептичен напад, Цаци беше дијагностицирана со Глиобластома-малиген тумур во моторниот кортекс, од левата страна на главата.По итна хирушка интервенција, проследена со радиотерапија и девет циклуса

Read Full Article

Советниците од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ не дадоа помош за Сара, ама дадоа за кафаните оштетени во невремето

    Советниците од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ не дадоа помош за Сара, ама дадоа за кафаните оштетени во невремето

Советниците од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ не дадоа помош за Сара, ама дадоа за кафаните оштетени во невремето, јавува Охрид1. Советот на Општина Охрид денес не ги изгласа предложените измени

Read Full Article

Дарко Биберко, прва македонска анимирана серија за деца (Видео)

    Дарко Биберко, прва македонска анимирана серија за деца (Видео)

Лансирана првата епизода на новата анимирана серија, наменета за изучување на македонскиот јазик. После година дена спремање на Невена Нешкоска и нејзината сестра Калина, веќе може да се гледа првата

Read Full Article

Васко Ефтов: Денес се случи македонски народ, се поклонувам пред тој народ

    Васко Ефтов: Денес се случи македонски народ, се поклонувам пред тој народ

Васко Ефтов во својот фејсбук фан клуб напиша: Денес се случи МАКЕДОНСКИ НАРОД! Се поклонувам пред тој НАРОД! На ова следеа низ од коментари на неговите фанови, различни по содржина.

Read Full Article

Мицкоски: Името ни е големо, велеше Блаже Конески – Ова е Македонија, секој еден од вас, старо младо, машко и женско

  Мицкоски: Името ни е големо, велеше Блаже Конески – Ова е Македонија, секој еден од вас, старо младо, машко и женско

Името ни е големо, велеше Блаже Конески. ​Ова е Македонија, секој еден од вас, старо младо, машко и женско. ​Македонија

Read Full Article

Заев: Ако ВМРО-ДПМНЕ не ја почитува волјата на народот, тогаш одиме на предвремени Избори

  Заев: Ако ВМРО-ДПМНЕ не ја почитува волјата на народот, тогаш одиме на предвремени Избори

Премиерот Зоран Заев вечерва изјави дека е спроведен мирен и демократски референдум и оти доколку видливо мнозинство од граѓаните гласале

Read Full Article

Апасиев: Кога ви викаме подобро Уставен да во го поништеше, бар немаше вака да се бламирате – Да живее Републиката

  Апасиев: Кога ви викаме подобро Уставен да во го поништеше, бар немаше вака да се бламирате – Да живее Републиката

Професорот Димитар Апасиев напиша статус на Фејсбук поврзан за референдумскиот ден. Според податоците кои ги објави ДИК за излезноста до

Read Full Article

Оливер Спасовски се огласи на Твитер со важна информација за сите граѓани на Р. Македонија

  Оливер Спасовски се огласи на Твитер со важна информација за сите граѓани на Р. Македонија

МВР, Оливер Спасовски на својот твитер профил се огласи со информација за сите граѓани на Р.Македонија: „Доколку забележите дека некој

Read Full Article

Гласа Мелбурн, излегле само 7 луѓе од вкупно 104 запишани избирачи, гласа дијаспората, затворениците, болните и изнемоштените лица

  Гласа Мелбурн, излегле само 7 луѓе од вкупно 104 запишани избирачи, гласа дијаспората, затворениците, болните и изнемоштените лица

Изјаснувањето на референдумот почна и заврши во Мелбурн, Австралија, јавува Република. Од 104 пријавени избирачи своето право го искористиле 7

Read Full Article

Фото: Мвр со детали, Сеат алтеа била пресретната од џип во центарот на Скопје

  Фото: Мвр со детали, Сеат алтеа била пресретната од џип во центарот на Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа во 00,30 часот на улица „Франклин Рузвелт“ во Скопје, непознати лица од возило

Read Full Article
1 2 3 625