Поларен бран во Македонија – Ќе натрупа снег, подгответе се

 Breaking News

Поларен бран во Македонија – Ќе натрупа снег, подгответе се

Поларен бран во Македонија – Ќе натрупа снег, подгответе се
January 08
18:15 2019

Под влијание на влажен и студен бран, утре и во четврток ќе има нови пообилни врнежи од снег, особено во западните делови.

Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во благо покачување.

Коментари

Коментари

Related Articles