Живот

 Breaking News

Дали сте се запрашале – колку навистина вредиме?

    Дали сте се запрашале – колку навистина вредиме?

Еден презентер ја започна својата презентација држејќи банкнота од 20 долари. Во просторијата имаше 200 луѓе, па праша. „Кој ја сака банкнотата од 20 долари?“ Почнаа многумина да ги креваат

Read Full Article

Бевме на прагот да се разделиме, но ракот на мојот татко ни ја спаси лошата врска!

    Бевме на прагот да се разделиме, но ракот на мојот татко ни ја спаси лошата врска!

Во еден разговор откако татко ми се разболе, работите се сменија целосно. Јас пораснав во една мала фарма. Имав куче со кое секогаш се шетавме во планините. Мојот татко работеше

Read Full Article

Животни приказни – Ме касна змија, бев на работ на смртта, но…

    Животни приказни – Ме касна змија, бев на работ на смртта, но…

Отровот работеше брзо. Почуствував дека моето тело се предава. Сеуште свесен за моментот, се чувствував предадено. Каснувањата од змија треба да ви дадат неколку часови пред да умрете, но поминаа

Read Full Article

ОВИЕ ЖЕНСКИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ САКААТ ДА БИДЕТЕ КУКЛА ВО НИВНИТЕ РАЦЕ

    ОВИЕ ЖЕНСКИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ  ЌЕ САКААТ ДА БИДЕТЕ КУКЛА ВО НИВНИТЕ РАЦЕ

Овен Жените родени во знакот на Овен се непобедливи затоа што обожаваат да победуваат. Само имаат една негативност – одат до крајност на деструктивност. Лав Тие се полни со самодоверба

Read Full Article

За нашиот пет годишен Андреј од Кичево! Потребна е крв од крвна група 0+ Нулта Позитив

  За нашиот пет годишен Андреј од Кичево! Потребна е крв од крвна група 0+ Нулта Позитив

Ги известуваме сите добронамерни луѓе кои припаѓаат на крвната група (нулта позитив) 0+ да даруваат крв за нашиот Андреј Трипуноски

Read Full Article

Дневен хороскоп за среда, Девиците ќе потскокнуваат, Овените со комплименти, Рак со шарм, Риби со дела, Лав со пари, Вагата со срцето

  Дневен хороскоп за среда, Девиците ќе потскокнуваат, Овените со комплименти, Рак со шарм, Риби со дела, Лав со пари, Вагата со срцето

ОВЕН: Денес ќе бидете како талентирана магионичарка која инстантно може да ја претвори негативноста во нешто убаво. Нема да дозволувате

Read Full Article

Сите родители прават грешки, но каде грешат во одгледувањето на децата

  Сите родители прават грешки, но каде грешат во одгледувањето на децата

Секој човек се раѓа со одредени карактерни црти кои му остануваат целиот живот, но комплетниот карактер се формира во текот

Read Full Article

Во 2018 година го очекува развод: Овој хороскопски знак ќе има проблеми во бракот

  Во 2018 година го очекува развод: Овој хороскопски знак ќе има проблеми во бракот

Хороскопскиот знак Бик може да очекува дека наредната година ќе има многу промени и турбуленции во љубовта. Кога станува збор

Read Full Article

Доколку ги правите овие 3 активности секој ден, секако дека ќе се чуствувате посреќни и поубави

  Доколку ги правите овие 3 активности секој ден, секако дека ќе се чуствувате посреќни и поубави

Постојаниот умор и незадоволството ни го уништуваат расположението, ни ги расипуваат односите со другите луѓе и негативно на нашиот изглед.

Read Full Article

Поради тетоважа се заразила со ХИВ и имала уште шест месеци живот, но 25 години подоцна сеуште е жива затоа што…

  Поради тетоважа се заразила со ХИВ и имала уште шест месеци живот, но 25 години подоцна сеуште е жива затоа што…

Лин Парент не знаела дека ХИВ може да се добие во тек на тетовирање, а по грозната прогноза дека има

Read Full Article
1 2 3 118

НОВО