ВИДЕО

 Breaking News

После 40 години, македонскиот бренд лансиран во вселената! НЕ Е ШЕГА! „Стоби Флипс“ е првиот македонски производ кој се искачи во височините (ВИДЕО)

    После 40 години, македонскиот бренд лансиран во вселената! НЕ Е ШЕГА! „Стоби Флипс“ е првиот македонски производ кој се искачи во височините (ВИДЕО)

“Стоби Флипс”, брендот број еден во Македонија, се вивна во вселената и го освои и овој простор. Компанијата Витаминка го лансира “Стоби Флипс” во вселената со цел да го заземе

Read Full Article

Ова е Ване од Прилеп кој освои половина милион евра, погледнете го моментот во кладилницата (ВИДЕО)

    Ова е Ване од Прилеп кој освои половина милион евра, погледнете го моментот во кладилницата (ВИДЕО)

Неделниот весник “Зенит” објави видео од прославата на прилепчанецот Ване Лесновски, кој вечерва доби 500.000 евра на спортска прогноза. Како што дознавме добивката Ване ја остварил преку 7 добитни тикети,

Read Full Article

ВИДЕО: Со механизација и силно полициско обезбедување синоќа е тргнат споменикот на Ќосето пред Врховниот суд во центарот на Скопје

    ВИДЕО: Со механизација и силно полициско обезбедување синоќа е тргнат споменикот на Ќосето пред Врховниот суд во центарот на Скопје

Споменикот на Андон Ќосето ноќеска во 3 часот по полноќ е отстранет од пред Врховниот суд во центарот на Скопје. Споменикот е однесен во магацините на Металски завод Тито. Ваков

Read Full Article

ОТКРИТИЕ НА ВЕКОТ: Пронајден воз преполн со нацистичко богатство ! Ќе ви се заврти во глава од вредноста на златото

    ОТКРИТИЕ НА ВЕКОТ: Пронајден воз преполн со нацистичко богатство ! Ќе ви се заврти во глава од вредноста на златото

Пољак и Германцец тврдат дека пронашле воз полн со нацистичко богатство – злато и драгоцени камења, вредни уметнички дела, кои наводно биле сокриени за време на Втора светска војна кога

Read Full Article

Милионер маскиран во бездомник им одржа вистинска лекција: Сакаше да јаде во луксузен ресторан, но беше одбиен само поради неговата облека (Видео)

  Милионер маскиран во бездомник им одржа вистинска лекција: Сакаше да јаде во луксузен ресторан, но беше одбиен само поради неговата облека (Видео)

Коби Персин од Њујорк, кој стана ѕвезда благодарение на неговите Јутјуб видеа, одлучил да направи експеримент за да открие како

Read Full Article

Викиликс: Уште во 2008 Меркел притискала – Груевски не прифатил Република Скопје (Македонија) за да влеземе во НАТО (Видео)

  Викиликс: Уште во 2008 Меркел притискала – Груевски не прифатил Република Скопје (Македонија) за да влеземе во НАТО (Видео)

Македонската влада во 2008 година го одбила притисокот на германската канцеларка Ангела Меркел, и на романската влада да ја прифати

Read Full Article

Што се случи вчера на 24 Вести во емисијата 24 Отворено? Погледнете го видеото од дебатата (Видео)

  Што се случи вчера на 24 Вести во емисијата 24 Отворено? Погледнете го видеото од дебатата (Видео)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 24 Отворено со новинари, граѓани, студенти. Доколку дојде до взаемно прифатливо решение, тоа според

Read Full Article

Александар Русјаков и Стефан Влахов Мицов за актуелните случувања во Македонија во „Само вистина“ (Видео)

  Александар Русјаков и Стефан Влахов Мицов за актуелните случувања во Македонија во „Само вистина“ (Видео)

Александар Русјаков и Стефан Влахов Мицов во „Само вистина“ каде разговараа за актуелните случувања во Република Македонија. Погледнете ја целата

Read Full Article

Овој милионер глумел дека е бездомник за да ја види реакцијата на келнерите – резултатот поразителен

  Овој милионер глумел дека е бездомник за да ја види реакцијата на келнерите – резултатот поразителен

Милионер се облекол како бездомник за да ја сними реакцијата на келнерите во еден елитен рестотар, па снимката ја споделил

Read Full Article

Возачот на автобусот имал чудно чувство за едно дете во автобусот, а потоа открил нешто неверојатно (Видео)

  Возачот на автобусот имал чудно чувство за едно дете во автобусот, а потоа открил нешто неверојатно (Видео)

Возачот на автобусот Тим Ватсон со брзо размислување и планирање спасил киднапирано дете на кое му се заканувавала неизвесна судбина.

Read Full Article
1 2 3 86

НОВО