Регион

Панајотопулос: Не знам зошто чекале, ако ги имавме тие два часа, планинарите можеби ќе беа живи

    Панајотопулос: Не знам зошто чекале, ако ги имавме тие два часа, планинарите можеби ќе беа живи

Неколку дена по трагедијата на Кајмакчалан во која животите ги изгубија двајца млади планинари, екипа на „Нова Македонија“беше на местото на настанот во обид да прибере што повеќе информации и

Read Full Article

СЕУШТЕ ПРЕТСТАВУВААТ ЗАКАНА: Балканот лежи на мрежа од вулкани – еве како изгледала последната ерупција во 1969 година

    СЕУШТЕ ПРЕТСТАВУВААТ ЗАКАНА: Балканот лежи на мрежа од вулкани – еве како изгледала последната ерупција во 1969 година

Балканот, а особено Србија лежат на мрежа неактивни вулкани, за кои се смета дека нема да се пробудат во наредните 100.000 година. Но, не треба да се заборави дека никогаш

Read Full Article

БРУТАЛНО: Еве како црногорската полиција ги решава проблемите во Подгорица (Видео)

    БРУТАЛНО: Еве како црногорската полиција ги решава проблемите во Подгорица (Видео)

Од полицијата сеуште се истражува кој од нивните колеги во саботата вечер претепал три момчиња во центарот на Подгорица. На видеото објавено на порталот ИН4С се гледа како униформирани лица

Read Full Article

Едроган до Македонците: Ќе умреме, но не отстапуваме од одлуката за признавање на уставото име на Македонија!

    Едроган до Македонците: Ќе умреме, но не отстапуваме од одлуката за признавање на уставото име на Македонија!

Деблокадата на интегративните процеси е клучна за долгорочна стабилност, безбедност и напредок на целиот регион. Во наредниот период очекуваме конструктивна поддршка, помош и отворено лобирање за членство на Република Македонија

Read Full Article

Го однеле со Брза помош: Опериран пејачот на Гранд, состојбата сериозна

  Го однеле со Брза помош: Опериран пејачот на Гранд, состојбата сериозна

Фолк пејачот Јоца Стефановиќ завршил во болница, Таа информација ја потврдил и неговиот близок соработник. Јоца имаше операција. Мораше да

Read Full Article

Читам и плачам: Александар бил жив, а за Калина не било сигурно

  Читам и плачам: Александар бил жив, а за Калина не било сигурно

НОВИ ДЕТАЛИ ОД НОВИНАРСКАТА ИСТРАГА НА КАЈМАКЧАЛАН: ГРЧКИТЕ СПЕЦИЈАЛНИ ЕДИНИЦИ ГИ ПРОНАШЛЕ ПЛАНИНАРИТЕ УШТЕ ВО 22 ЧАСОТ НА 10 ФЕВРУАРИ

Read Full Article

БАЛКАНСКИ МЕДИУМИ: Доколку Србија и Косово се обидат да разменат територија, Балканот ќе гори !

  БАЛКАНСКИ МЕДИУМИ: Доколку Србија и Косово се обидат да разменат територија, Балканот ќе гори !

На порталот “Економист”, се истакнува дека ќе се предизвикаат огромни последици во случај на размена на територија, и “дека најмудро

Read Full Article

Фото: Познатиот српски музичар се самоуби пред сопругата – остави две малолетни деца

  Фото: Познатиот српски музичар се самоуби пред сопругата – остави две малолетни деца

Српскиот истакнат музичар, Славиша Цале Антанасиевиќ, се самоуби со бесење на 13. февруари, во својата семејна куќа во Смедерево. Српските

Read Full Article

И турските војници со поддршка за Македонија: „Македонско Девојче“ ја пеат во турска касарна (Видео)

  И турските војници со поддршка за Македонија: „Македонско Девојче“ ја пеат во турска касарна (Видео)

Турската армија со поддршка за Македонија!Турски војници ја пеат „Македонско Девојче“ во воен комплекс на турската армија!️️ На социјалните мрежи

Read Full Article

Зоне Замфирова и удрила шлаканица на колешката – Исфрлена е од Ургентен центар

  Зоне Замфирова и удрила шлаканица на колешката – Исфрлена е од Ургентен центар

Славната актерка Катарина Радивојевиќ повеќе не е дел од серијата „Ургентен центар“. Имено, по скандалот кој се случи кога на

Read Full Article
1 2 3 46

НОВО