Политика

 Breaking News

Груевски до пратениците: Ставате „црн печат“ на штета на македонците. Тоа е во ваши раце. Од Вас зависи.

    Груевски до пратениците: Ставате „црн печат“ на штета на македонците. Тоа е во ваши раце. Од Вас зависи.

Течат последните часови до промената на Уставот заради Преспанскиот договор и промената на името, идентитетот, историјата… Кога овие измени ќе поминат во македонскиот парламент, Грција сигурно нема да ја пропушти

Read Full Article

Османи прогласи вонредна состојба во администрацијата, мобилизирани од службеници до министри, како и советници, секретари, заменици…

    Османи прогласи вонредна состојба во администрацијата, мобилизирани од службеници до министри, како и советници, секретари, заменици…

Вонредна состојба во администрацијата, мобилизирање на сите, од министри, преку заменици, државни секретари, советници, службеници, „прогласи“ денеска вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во изјава пред почетокот на состанокот

Read Full Article

Груевски од Унгарија: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

    Груевски од Унгарија: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

Новинар на „Инфомакс“ имал подолг разговор со лице блиско до Никола Груевски кое било во Будимпешта. Сакал да остане анонимен бидејќи според него ќе се соочел со проблеми на работното

Read Full Article

Макрадули се огласи на фејсбук со план за чист воздух

    Макрадули се огласи на фејсбук со план за чист воздух

Пагански или не, од вечерниве огнови може да заклучиме нешто. Очигледно не треба да се има дилема кој најмногу придонесува во создавањето на ПМ честичките. И каде треба да се

Read Full Article

Шилегов: Успешно се справуваме со снегот

  Шилегов: Успешно се справуваме со снегот

Градските власти успешно се справуваат со снегот што од утрина врне во главниот град, порача денеска градоначаникот на град Скопје

Read Full Article

Заев: Силна поддршка од Германија за интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО

  Заев: Силна поддршка од Германија за интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО

Силна поддршка од Германија за стратешките определби на Македонија за влез во ЕУ и НАТО доби македонскиот премиер Зоран Заев

Read Full Article

Што се случи вчера на 24 Вести во емисијата 24 Отворено? Погледнете го видеото од дебатата (Видео)

  Што се случи вчера на 24 Вести во емисијата 24 Отворено? Погледнете го видеото од дебатата (Видео)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 24 Отворено со новинари, граѓани, студенти. Доколку дојде до взаемно прифатливо решение, тоа според

Read Full Article

Мицкоски на 24 Вести: Нема да поддржиме промена на Уставот со цел промена на името – Прифаќањето на име со географска одредница од страна на Заев е загрозување на преговарачките позиции

  Мицкоски на 24 Вести: Нема да поддржиме промена на Уставот со цел промена на името – Прифаќањето на име со географска одредница од страна на Заев е загрозување на преговарачките позиции

ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот со цел промена на уставното име Република Македонија и исто така ние не

Read Full Article

Љупчо Георгиевски се враќа во ВМРО-ДПМНЕ?

  Љупчо Георгиевски се враќа во ВМРО-ДПМНЕ?

Новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ веќе имало неколку начелни средби со Љубчо Георгиевски и членовите на неговата партија ВМРО-НП, на која

Read Full Article

Вработен од Министерството за Труд објави снимка каде вработени пијат и играат оро на работа – Мила е наша, не ни е гајле

  Вработен од Министерството за Труд објави снимка каде вработени пијат и играат оро на работа – Мила е наша, не ни е гајле

Скандалозна аудио снимка се шири на интернет просторот на кое се слуша како вработени во МТСП наместо да работат, во

Read Full Article
1 2 3 42

НОВО