Став

 Breaking News

Груевски до пратениците: Ставате „црн печат“ на штета на македонците. Тоа е во ваши раце. Од Вас зависи.

    Груевски до пратениците: Ставате „црн печат“ на штета на македонците. Тоа е во ваши раце. Од Вас зависи.

Течат последните часови до промената на Уставот заради Преспанскиот договор и промената на името, идентитетот, историјата… Кога овие измени ќе поминат во македонскиот парламент, Грција сигурно нема да ја пропушти

Read Full Article

Заев со честитка: Божик да ни биде новата надеж за подобро утре за секој човек, во секој дом

    Заев со честитка: Божик да ни биде новата надеж за подобро утре за секој човек, во секој дом

Денешниот празник, Божик – Рождество Христово, нека ни биде еден ден од многубројните што годинава ќе бидат исполнети со радост на патот на новата надеж за подобро утре за секој

Read Full Article

Макрадули се огласи на фејсбук со план за чист воздух

    Макрадули се огласи на фејсбук со план за чист воздух

Пагански или не, од вечерниве огнови може да заклучиме нешто. Очигледно не треба да се има дилема кој најмногу придонесува во создавањето на ПМ честичките. И каде треба да се

Read Full Article

Се случи и тоа: Игор Дурловски му прости на Отец Пимен за неговите навреди (фото)

    Се случи и тоа: Игор Дурловски му прости на Отец Пимен за неговите навреди (фото)

Игор Дурловски, еден од обвинетите во апсурдниот политички прогон за тероризам против луѓето кои на 27-ми април се обидоа да го спречат државниот удар во Собранието, на социјалните мрежи му

Read Full Article

Апасиев со резиме од средбата со г.Nikola Dimitrov во 2006 година и сегашниот министер Никола Димитров, 2018 година

  Апасиев со резиме од средбата со г.Nikola Dimitrov во 2006 година и сегашниот министер Никола Димитров, 2018 година

„Во 2006 година, како тогашен демонстратор на „Јустинијан I“, учествував во студентски проект раководен од проф. Шкариќ од којшто произлезе

Read Full Article

Поучната приказна која мора да ја прочитате: „Колку ги продаваш јајцата?“, го праша една жена старецот

  Поучната приказна која мора да ја прочитате: „Колку ги продаваш јајцата?“, го праша една жена старецот

Една жена го праша старецот: “Колку ги продаваш јајцата?” Стариот продавач и одговорил: “6 денари јајце, госпоѓо. Таа му рече:

Read Full Article

Кекеновски: Министерот Алаѓозовски треба под итно да поднесе оставка или пак премиерот да побара негова оставка

  Кекеновски: Министерот Алаѓозовски треба под итно да поднесе оставка или пак премиерот да побара негова оставка

„ОСТАВКА НА ИНТЕГРИРАНИОТ МИНИСТЕР АЛАЃОЗОВСКИ После ,,соголувањето” на работата на комисиите на Министерството за култура на РМ во емисијата ,,КОД”

Read Full Article

Насер Селмани: Ова ли е правда?! Вака ли новата власт ги замислува реформите во судство? Алал Ви вера револуционери!

  Насер Селмани: Ова ли е правда?! Вака ли новата власт ги замислува реформите во судство? Алал Ви вера револуционери!

„За Томислав Кежаровски четири и пол години затвор за наводно откривање на заштитен сведок, условна казна од две години затвор

Read Full Article

Героски го искара Заев за неговата постапка во лозјето во Кавадарци и газењето на црвен тепих

  Героски го искара Заев за неговата постапка во лозјето во Кавадарци и газењето на црвен тепих

„РЕПЛИКАТА ШТО ТРЕБАШЕ ДА ЈА ИЗГОВОРИ ЗАЕВ “Пријатели, ве молам, ако ме почитувате, тргнете го овој црвен тепих од лозјево.

Read Full Article

Разочаран кандидат за пратеник на СДСМ се огласи на Фејсбук: Вие сакате да ве крадат и тепаат и вие да молчите-Сите сте гомнари, Вицепремиерот свесно го оштети буџетот на државата за 400 милиони денари

  Разочаран кандидат за пратеник на СДСМ се огласи на Фејсбук: Вие сакате да ве крадат и тепаат и вие да молчите-Сите сте гомнари, Вицепремиерот свесно го оштети буџетот на државата за 400 милиони денари

„Не знаев дека вакви функционери сте сакале, значи нешто као 50 нијанси сиво вие сакате да ве крадат и тепаат

Read Full Article
1 2 3 13

НОВО