Микрофон

 Breaking News

Груевски до пратениците: Ставате „црн печат“ на штета на македонците. Тоа е во ваши раце. Од Вас зависи.

    Груевски до пратениците: Ставате „црн печат“ на штета на македонците. Тоа е во ваши раце. Од Вас зависи.

Течат последните часови до промената на Уставот заради Преспанскиот договор и промената на името, идентитетот, историјата… Кога овие измени ќе поминат во македонскиот парламент, Грција сигурно нема да ја пропушти

Read Full Article

Груевски од Унгарија: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

    Груевски од Унгарија: Ми беше ветена заштита ако соработувам со СЈО и го поддржам договорот со Грција

Новинар на „Инфомакс“ имал подолг разговор со лице блиско до Никола Груевски кое било во Будимпешта. Сакал да остане анонимен бидејќи според него ќе се соочел со проблеми на работното

Read Full Article

Заев со честитка: Божик да ни биде новата надеж за подобро утре за секој човек, во секој дом

    Заев со честитка: Божик да ни биде новата надеж за подобро утре за секој човек, во секој дом

Денешниот празник, Божик – Рождество Христово, нека ни биде еден ден од многубројните што годинава ќе бидат исполнети со радост на патот на новата надеж за подобро утре за секој

Read Full Article

Макрадули се огласи на фејсбук со план за чист воздух

    Макрадули се огласи на фејсбук со план за чист воздух

Пагански или не, од вечерниве огнови може да заклучиме нешто. Очигледно не треба да се има дилема кој најмногу придонесува во создавањето на ПМ честичките. И каде треба да се

Read Full Article

Исповед: Дете раскажа за голготата во Домот „25 Мај”, девојчето било три пати силувано, два пати му подметнале пожар

  Исповед: Дете раскажа за голготата во Домот „25 Мај”, девојчето било три пати силувано, два пати му подметнале пожар

На прв поглед, оваа зграда изгледа како институција во која треба да има деца, но приказната зад овие ѕидови е

Read Full Article

Се случи и тоа: Игор Дурловски му прости на Отец Пимен за неговите навреди (фото)

  Се случи и тоа: Игор Дурловски му прости на Отец Пимен за неговите навреди (фото)

Игор Дурловски, еден од обвинетите во апсурдниот политички прогон за тероризам против луѓето кои на 27-ми април се обидоа да

Read Full Article

Апасиев со резиме од средбата со г.Nikola Dimitrov во 2006 година и сегашниот министер Никола Димитров, 2018 година

  Апасиев со резиме од средбата со г.Nikola Dimitrov во 2006 година и сегашниот министер Никола Димитров, 2018 година

„Во 2006 година, како тогашен демонстратор на „Јустинијан I“, учествував во студентски проект раководен од проф. Шкариќ од којшто произлезе

Read Full Article

Александар Русјаков и Стефан Влахов Мицов за актуелните случувања во Македонија во „Само вистина“ (Видео)

  Александар Русјаков и Стефан Влахов Мицов за актуелните случувања во Македонија во „Само вистина“ (Видео)

Александар Русјаков и Стефан Влахов Мицов во „Само вистина“ каде разговараа за актуелните случувања во Република Македонија. Погледнете ја целата

Read Full Article

Поучната приказна која мора да ја прочитате: „Колку ги продаваш јајцата?“, го праша една жена старецот

  Поучната приказна која мора да ја прочитате: „Колку ги продаваш јајцата?“, го праша една жена старецот

Една жена го праша старецот: “Колку ги продаваш јајцата?” Стариот продавач и одговорил: “6 денари јајце, госпоѓо. Таа му рече:

Read Full Article

Кекеновски: Министерот Алаѓозовски треба под итно да поднесе оставка или пак премиерот да побара негова оставка

  Кекеновски: Министерот Алаѓозовски треба под итно да поднесе оставка или пак премиерот да побара негова оставка

„ОСТАВКА НА ИНТЕГРИРАНИОТ МИНИСТЕР АЛАЃОЗОВСКИ После ,,соголувањето” на работата на комисиите на Министерството за култура на РМ во емисијата ,,КОД”

Read Full Article
1 2 3 19

НОВО