Македонија

 Breaking News

Вее снег и денеска во Македонија – на овие патни правци воведена е забраза за товарни возила

    Вее снег и денеска во Македонија – на овие патни правци воведена е забраза за товарни возила

Поради снег на коловозот, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 07:15 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила, соопштија АМСМ и ЈП Македонија пат.

Read Full Article

Поларен бран во Македонија – Ќе натрупа снег, подгответе се

    Поларен бран во Македонија – Ќе натрупа снег, подгответе се

Под влијание на влажен и студен бран, утре и во четврток ќе има нови пообилни врнежи од снег, особено во западните делови. Потоа следува период на стабилно и суво време

Read Full Article

Смрзнувачка низ Македонија вечерва за Бадник – ова се најстудените места

    Смрзнувачка низ Македонија вечерва за Бадник – ова се најстудените места

Кочан ладна и снежна ноќ во Македонија за Бадник, ова се температурите.

Read Full Article

ВИДЕО: Со механизација и силно полициско обезбедување синоќа е тргнат споменикот на Ќосето пред Врховниот суд во центарот на Скопје

    ВИДЕО: Со механизација и силно полициско обезбедување синоќа е тргнат споменикот на Ќосето пред Врховниот суд во центарот на Скопје

Споменикот на Андон Ќосето ноќеска во 3 часот по полноќ е отстранет од пред Врховниот суд во центарот на Скопје. Споменикот е однесен во магацините на Металски завод Тито. Ваков

Read Full Article

За нашиот пет годишен Андреј од Кичево! Потребна е крв од крвна група 0+ Нулта Позитив

  За нашиот пет годишен Андреј од Кичево! Потребна е крв од крвна група 0+ Нулта Позитив

Ги известуваме сите добронамерни луѓе кои припаѓаат на крвната група (нулта позитив) 0+ да даруваат крв за нашиот Андреј Трипуноски

Read Full Article

Викиликс: Уште во 2008 Меркел притискала – Груевски не прифатил Република Скопје (Македонија) за да влеземе во НАТО (Видео)

  Викиликс: Уште во 2008 Меркел притискала – Груевски не прифатил Република Скопје (Македонија) за да влеземе во НАТО (Видео)

Македонската влада во 2008 година го одбила притисокот на германската канцеларка Ангела Меркел, и на романската влада да ја прифати

Read Full Article

Излегуваат од притвор – Богдан Илиевски, Борис Дамовски, Јане Ченто и Љубен Арнаудов

  Излегуваат од притвор – Богдан Илиевски, Борис Дамовски, Јане Ченто и Љубен Арнаудов

Пратеникот Љубен Арнаудов, и организаторите на протестите за „Заедничка Македонија“ Борис Дамовски и Богдан Илиевски излегуваат од Шутка. Скопска апелација

Read Full Article

Апел дапомогнеме – Делчевчанец го продава бубрегот за да го спаси 4 годишниот син

  Апел дапомогнеме – Делчевчанец го продава бубрегот за да го спаси 4 годишниот син

Приказната за малиот Матеј Стоилов од Делчево (4,5 години) чијшто татко сака да го продаде бубрегот за да го лекува

Read Full Article

80.000 евра ќе чинат новите табли за автопатот „Пријателство“, веќе е започнато повелекувањето на старите табли со назив „Александар Велики“

  80.000 евра ќе чинат новите табли за автопатот „Пријателство“, веќе е започнато повелекувањето на старите табли со назив „Александар Велики“

„Македонија пат“ на терен ги повлекува сообраќајните табли со досегашниот назив на автопатот „Александар Велики“ на Коридорот 10, а кои

Read Full Article

Читам и плачам: Александар бил жив, а за Калина не било сигурно

  Читам и плачам: Александар бил жив, а за Калина не било сигурно

НОВИ ДЕТАЛИ ОД НОВИНАРСКАТА ИСТРАГА НА КАЈМАКЧАЛАН: ГРЧКИТЕ СПЕЦИЈАЛНИ ЕДИНИЦИ ГИ ПРОНАШЛЕ ПЛАНИНАРИТЕ УШТЕ ВО 22 ЧАСОТ НА 10 ФЕВРУАРИ

Read Full Article
1 2 3 75

НОВО