Магазин

ФОТО: Го знаеме како Талат од Џепчиште, aктерот непрепознатлив во реалноста

    ФОТО: Го знаеме како Талат од Џепчиште, aктерот непрепознатлив во реалноста

Сите го знаат како Талат од Џепчиште во Преспав, а тетовскиот актер сосема непрепознатлив во реалноста. Дритон е активен корисник на социјалните мрежи каде постојано има нови следбеници и обожаватели

Read Full Article

ФОТО: Македонската водителка се пофали со паричката за Бадник

    ФОТО: Македонската водителка се пофали со паричката за Бадник

Македонската водителка Елена се пофали дека и годинава паричката за бадник се падна кај неа.

Read Full Article

Блесна на црвениот килим во долг црн елегантен фустан, но нејзиниот грб привлече поголемо внимание

    Блесна на црвениот килим во долг  црн  елегантен фустан, но нејзиниот грб привлече поголемо внимание

На неодамна одржаните британски филмски награди БАФТА, актерката Анџелина Џоли блесна на црвениот килим во долг, црн, елегантен фустан од кадифе со потпис на британската модна куќа на висока мода

Read Full Article

Неда Украден откри каква непријатност доживеала

    Неда Украден откри каква непријатност доживеала

По смртта на својата сакана мајка Анѓелија, поп-пејачката Неда Украден е скршена од болка. Не е тајна дека пејачката беше многу приврзана за мајка си, која почина во 93-та година

Read Full Article

Сите ја викале „дебела, дебела”, а сега трчаат по неа: Убавицата која за 1 година стана фитнес модел (ФОТО)

  Сите ја викале „дебела, дебела”, а сега трчаат по неа: Убавицата која за 1 година стана фитнес модел (ФОТО)

Без сомнеж може да се каже дека приказните за трансформација на телото и работата на самите себеси нема никогаш да

Read Full Article

Омилениот актер од „Парампарче” се бореше со алкохолот – нижеше проблеми и скандали

  Омилениот актер од „Парампарче” се бореше со алкохолот – нижеше проблеми и скандали

Еркан Петеркаја или нам познат како Џихан од хит серијата на Сител, Парампарче, е еден од најпознатите, најуспешни и најмаркантни

Read Full Article

По 35 години кариера Лепа Брена ја промени бојата на косата

  По 35 години кариера Лепа Брена ја промени бојата на косата

Пејачката за потребите на новата песна „Како нова“, односно снимањето на видео спотот ја промени бојата на косата. Лепа Брена

Read Full Article

Младата македонска мисица ја „засени“ Лила (фото)

  Младата македонска мисица ја „засени“ Лила (фото)

Во популерниот квиз кој се емитува на ТВ Сител “ Се или нешто“ синоќа имавме прилика да ја видиме девојката

Read Full Article

Позната е причината за развод на Емина и Мустафа

  Позната е причината за развод на Емина и Мустафа

Турската ѕвезда Мустафа Сандал станал многу близок со, на јавноста непозната жена, и било само прашање на време кога официјално

Read Full Article

Сораја не знае кога и е доста: Излезе во фустан и покажа се (фото)

  Сораја не знае кога и е доста: Излезе во фустан и покажа се (фото)

Сораја Вучелиќ со текот на времето носи се помалку и помалку облека, а неодамна се појави во едно казино каде

Read Full Article
1 2 3 32

НОВО